شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

بانک لیست پروژه های در حال ساخت مازندران

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

راهکارهای موثر برای تعامل مثبت با کارکنان - قسمت اول

1.شما مالک کارکنانتان نیستی
نمیتوانید افراد را مجبور کنید تا دیر وقت و یا حتی تعطیلات پایان هفته را هم کار کنند. هر شخصی به زندگیش خارج از محل کار اهمیت می دهد، از اینرو با ایجاد کارایی و بازده بیشتر، کمتر نیاز به اضافه کاری خواهد بود.

2.نسبت به شخصیت هر فرد برخورد خاصی با آنها داشته باشید
بعضی افراد خلاقند، بعضی کار گروهی را ترجیح می دهند، بعضی راغبند تنها کار کنند. به این ویژگی ها هنگام استخدام دقت کنید.

۳. کارکنانتان را برای کار گروهی و همکاری تشویق کنید.
افراد را دور هم جمع کنید، و آنها را به عنوان یک گروه مخاطب قرار دهید، همچنین آنها را ترغیب کنید کارهای یکدیگر را انجام دهند تا علاوه بر ایجاد حس مشارکت و همیاری، انعطاف پذیری آنها زیاد شود.

۴. محکم و ثابت قدم باشید.
نور چشمی نداشته باشید، اجازه ندهید دوستی با اعضای گروه در خارج از محیط کار بر روابط کاری شما تأثیر بگذارد، همچنین با واگذار کردن برنامه های خاص به افراد، آنها را آزمایش کنید، ببینید می توانند مسئولیت بیشتری بپذیرند. مطمئن شوید افراد مثمرثمر، آموزش می بینند.

۵. برنامه تشویقی داشته باشید.
برای اتحاد گروه از برنامه‌های تشویقی استفاده کنید، در فضای روحی سازمان تاثیر خواهد داشت اگر برای کارکنان فروش به عنوان پاداش، سفر در نظر بگیرید، در حالی که مثلاً برای کارمندان حسابداری، هیچ قدردانی درنظر نگیرید. بخش‌های مختلف را با هم رودررو کنید و با ایجاد رقابت های دوستانه، اعضای هر گروه را به هم نزدیک تر کنید تا با اتحاد بیشتری تلاش کنند و هر کس که مشارکتی در این کار دارد را تشویق کنید.

راهکارهای موثر برای تعامل مثبت با کارکنان - قسمت اول


برای خواندن مطالب بیشتر به کانال تلگرام مراجعه کنید.

https://t.me/joinchat/AAAAAE_5P4cBlsZCgkCX_w

شماره تماس: 09123135447

نوین آرتا مرجع تبلیغات صنعت ساختمان

مشاهده وب سایت نوین آرتا


ارکان بازاریابی دیجیتال - قسمت دوم


گام اول با یک وب سایت شروع کنید!

اگر شما یک وبسایت خوب بسازید، بازدیدکنندگان زیادی به شما مراجعه می‌کنند، وبسایت پایه و بنیاد بازاریابی دیجیتال شماست و با ایجاد فضایی برای شما امکان ارائه مشخصات محصولات یا خدماتتان را به مردم فراهم می کند، تا از این طریق آنها بتوانند به اهداف خود برسند و چالش هایی که در مورد محصول شما دارند را برطرف سازند.

با این حال فقط داشتن یک وب سایت زیبا کافی نیست، بلکه باید وب سایت خود را بهینه کنید تا بتواند بازدیدکننده، سرنخ و مشتری برای شما ایجاد کند.

بسیاری از افراد برای بدست آوردن اطلاعات از موتورهای جستجو مثل گوگل استفاده می‌کنند بنابراین باید وب سایت شما در نتایج حاصل از جستجوی آنها نمایش داده شود. به این ترتیب زمانی که افراد می خواهند اطلاعاتی در مورد محصولات و خدمات شما بیابند، به وب سایتتان مراجعه می کنند و اطلاعات مورد نظرشان را کسب می کند.

از طریق بهینه سازی موتور جستجو وب سایت شما به کمک موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا می شود، از اینرو، برای بهینه سازی موتور جستجو دو روش درون صفحه و خارج از صفحه وجود دارد.

در روش بهینه سازی موتور جستجو درون صفحه، کلمات کلیدی از درون وب سایت انتخاب می شود که می‌تواند شامل عنوان، یا کلمات کلیدی مرتبط با حرفه شما و ... باشد. بهبود ساختار وب سایت، افزایش سرعت بالا آمدن صفحه وب سایت و بالا بردن نرخ نمایش موتور جستجو باعث کارایی بیشتر این روش می شود.

روش بهینه سازی موتور جستجو برون صفحه، باعث می شود قدرت کلی وب سایت شما بالا رود، در این روش میزان قدرت وب سایت شما به تعداد لینک هایی که سایر وب سایت ها به وب سایت شما زده اند مربوط می باشد، به طور کلی هدف این روش جذب لینک های ورودی از وب سایت های معتبر و مرتبط است.


ارکان بازاریابی دیجیتال - قسمت دوم


برای خواندن مطالب بیشتر به کانال تلگرام مراجعه کنید.

https://t.me/joinchat/AAAAAE_5P4cBlsZCgkCX_w

شماره تماس: 09123135447

نوین آرتا مرجع تبلیغات صنعت ساختمان

مشاهده وب سایت نوین آرتا

نقش نیروی فروش در بازاریابی موفق


نقش نیروی فروش در بازاریابی موفق

 1. بین یک شرکت و مشتریان ،حلقه سرنوشت‌ساز است.
 2. با برقراری روابط بلند مدت با مشتری موجب حفظ او می شود.
 3. مسئول شناسایی و جذب مشتریان بالقوه می باشد.
 4. مسئول رشد دادن (افزایش سهم شرکت در سبد خرید)مشتری است.
 5. محصولات شرکت را به مشتری عرضه می کند و از او سفارش می گیرد.
 6. مشاور مشتریان، در جهت عرضه کمک های فنی، حل مشکلات دشوار مشتریان و یا حتی کمک به مشتری در جهت تغییر کلیه روش های کسب و کار می باشد.
 7. با ارائه خدمات پس از فروش به تداوم رابطه و افزایش رضایت مشتری می اندیشد.
 8. مسئول پیگیری امور مشتری در شرکت است. هیچ چیز بیش از این در مشتری ایجاد انگیزه نمی کند که مشاهده کند، فروشنده با صداقت پیگیر حل مشکل اوست.
 9. همچون چشم و گوش شرکت عمل کرده، اطلاعات را از مشتریان می‌گیرد و به شرکت ارائه می نماید.
 10. در انتخاب تامین کنندگان واجد شرایط کمک می کند.
 11. در برقراری ارتباط با واسطه ها و کسب اطلاعات از آن ها کوشا می باشد.
 12. در بازار، رقبا را تحت نظر دارد و اطلاعات آنها را به شرکت می دهد.
 13. در بازارهای تجاری، از تخصص های مختلف برخوردار می باشد.
 14. خود را به عنوان یکی از اعضای خانواده کاری می داند.
 15. در صرف هزینه ی بهینه و افزایش بهره وری تلاش می کند.
 16. با عملکرد خوب، تصویر ذهنی مثبتی را در ذهن مشتریان نسبت به شرکت و محصولات آن به وجود می آورد تا مجدداٌ از شرکت خرید کنند، و این تصویر ذهنی باعث می شود که مشتریان مبلغ شرکت در نزد دیگران باشند.
 17. سازمان فروش، مسئول انجام دادن تحقیقات پژوهشی در مورد رضایت مشتریان است لذا صحبت با مشتری، اطلاعات گرفتن از او، سنجش رضایت مشتری، آگاه سازی مشتری از نتایج تحقیقات و اهمیت قائل شدن برای مشتری بسیار مهم است. فروشندگان می توانند قبل از ملاقات، در مورد مشتریان تحقیق کنند. در طول ملاقات از مشتریان سوالات مورد نظر را بپرسند و پس از ملاقات فروش، یافته های مهم را ثبت نمایند.

نقش نیروی فروش در بازاریابی موفق


برای خواندن مطالب بیشتر به کانال تلگرام مراجعه کنید

https://t.me/joinchat/AAAAAE_5P4cBlsZCgkCX_w

شماره تماس: 09123135447

نوین آرتا مرجع تبلیغات صنعت ساختمان


مشاهده وب سایت نوین آرتا

مشتری کیست؟ و رابطه با او چه اهمیتی دارد؟

مهاتما گاندی می‌گوید:

مشتری مهمترین بازدید کننده در محدوده کار ماست. او به ما وابسته نیست، ما به او وابسته هستیم. او مزاحم کار ما نیست، او هدف کار ماست. او یک بیگانه در کار نیست، او بخشی از آن است. ما با انجام کار برای او، لطفی در حق او نمی‌کنیم. اوست که با فراهم کردن این فرصت به ما لطف می‌کند.


پرمودا باترا نیز می‌گوید:

مشتری مزاحمت نیست، او نان و کره ماست. او پول حقوق و منفعت ما را می‌پردازد. مشتری تنها غازی است که هر روز تخم طلا می گذارد، و برای همیشه. پس به او توجه کنید و ناز او را هم بخرید. بهترین خدمات ممکن را بکارید و محصول طلایی برداشت کنید، همراه با منفعت فراوان.


کلیه فعالیت هایی که باب طبع مشتریان (روسای واقعی) نیست را حذف کنید.

ما هم از زمان های دور واژه بسیار زیبا و پرمعنا «ارباب رجوع » را استفاده می‌کردیم، اما چون عمدتاً در فضای کسب و کار انحصاری فعالیت داشتیم، کمتر به عمق معنای آن توجه کرده ایم. ارباب رجوع یعنی اربابی که به خادمان خود مراجعه می‌کند. به واقع مشتری یا ارباب رجوع کسی است که پس از خدا روزی ما در دست اوست.


او انتظار محصول بهتر و خدمت بیشتر دارد و در مقابل هم، پاداش می پردازد. لازمه توفیق، درک مشتری و احساسات وی است. این مهم نیست که شما چه می کنید، مهم این است که مشتری درباره خدمات ارائه شده چه می اندیشد؟ عقیده شما درباره محصولتان و فعالیت‌های تان جالب است، ولی ربطی به خدمت مشتری ندارد، این احساسات و برداشت آنهاست که اهمیت دارد. طبیعی است در این بین از میان خادمان متعدد در دنیای رقابتی کسانی را انتخاب می کند که از نظر او شایسته تر باشند.


مشتری کیست؟ و رابطه با او چه اهمیتی دارد؟

برای خواندن مطالب بیشتر به کانال تلگرام مراجعه کنید

https://t.me/joinchat/AAAAAE_5P4cBlsZCgkCX_w

شماره تماس: 09123135447

نوین آرتا مرجع تبلیغات صنعت ساختمان


مشاهده وب سایت نوین آرتا

چرا بازاریابی دیجیتال؟

چرا بازاریابی دیجیتال؟

امروزه رقابت و پیشرفت در کسب و کار بدون حضور آنلاین در این عرصه کاری سخت است. بنابراین، بازاریابی دیجیتال برای پیشرفت و توسعه کسب و کار امری بسیار مهم است.


بازاریابی دیجیتال چیست؟

در بازاریابی دیجیتال در واقع از روش‌های بازاریابی آنلاین استفاده می شود تا یک شرکت به افراد مربوطه به صورت دیجیتال معرفی شود.

از وب سایت شرکت گرفته تا دارایی های تجاری آنلاین شما، تبلیغات دیجیتال، بازاریابی ایمیلی، روزنامه‌ها و مجلات آنلاین و ... همه و همه از جمله روش های بازاریابی دیجیتال به حساب می آیند.


باید توجه داشت که بازاریابی دیجیتال تمایزی بین روش هایی که برای جذب مشتری طراحی شده‌اند و روش هایی که توجه آن ها را کم ‌می کند قائل نمی‌شود. به عنوان مثال تبلیغات بنری و پاپ آپ ها مثل محتوای وب سایت ها از روش‌های بازاریابی دیجیتال هستند، اما این بدان معنی نیست که تبلیغات بنر و پاپ آپ، روش خوبی برای جذب مشتری محسوب می شوند، بر عکس این مدل های تبلیغاتی معمولاٌ باعث بی توجهی مشتری به برند شما می شوند؛ حال آن که با تولید یک محتوای خوب بلاگ برای برند خود، می توانید مشتری را به برندتان جذب کنید.


با یادگیری ارکان مهم بازاریابی دیجیتال و با استفاده از روش های بازاریابی مناسب، بدون آزار مخاطبان با تبلیغات آزار دهنده، آن ها را به مشتریان خود تبدیل و به استفاده از محصولاتتان تشویق کنید.

ارکان بازاریابی دیجیتال شامل موارد زیر است:


1. راه اندازی وب سایت و بهینه کردن آن

2. تدوین یک استراتژی برای تولید محتوای دیجیتال

3. حضور برند در رسانه های اجتماعی

4. تبدیل بازدید کننده وب سایت به سرنخ (lead)

5. استفاده از تبلیغات موثر

6. تبدیل سرنخ به مشتری

7. سنجش عملیات بازاریابی و بهبود دادن آن


چرا بازاریابی دیجیتال؟

برای خواندن مطالب بیشتر به کانال تلگرام مراجعه کنید

https://t.me/joinchat/AAAAAE_5P4cBlsZCgkCX_w

شماره تماس: 09123135447

نوین آرتا مرجع تبلیغات صنعت ساختمان


مشاهده وب سایت نوین آرتا

فروش چیست؟ جایگاه آن در بازاریابی کجاست؟ - قسمت چهارم

فروشنده حرفه ای کیست؟

فروش مفهوم ساده ای دارد و مستلزم ترغیب مشتری به خرید و انتقال مالکیت است. لویت در تفاوت بین فروش و بازاریابی می گوید: فروش عبارت است از پیدا کردن مشتری برای محصولاتی که در اختیار دارید و بازاریابی عبارت است از حصول اطمینان از اینکه شما اقلام مورد نیاز مشتریان را در اختیار دارید.

فروش یک از بخشهای بازاریابی است، اما فروش اساس موفقیت در کسب و کار است و بدون فروش بازاریابی بی نتیجه است. با پیروی از اصول و رویه های بلندمدت و نیز با ارتقاء مهارت های شخصی، پایه های موفقیت در بازاریابی و فروش را بنیان گذارید.


بازاریاب و فروشنده حرفه ای کسی است که هنر و دانش کافی برای توفیق در بازارهای رقابتی و پیچیده امروزی را دارد.فروشندگان موفق دارای تحصیلات عالی یا آموزش های حرفه ای هستند که از طریق آن می توانند روابط بلندمدتی با مشتریان ایجاد و آنها را حفظ نمایند. آنها از طریق گوش دادن به مشتریان، ارزیابی نیازهای آنها و سازماندهی تلاش‌های شرکت برای حل مسئله های مشتری و تامین نیازهای او، می‌کوشند روابط محکمی با او برقرار کنند.

یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی فروشندگان حرفه ای ایجاد رابطه قوی با مشتری است که موجب حفظ، نگهداری و رشد دادن مشتری و نهایتاً سودآوری بلندمدت شرکت می شود

.

فروشندگان حرفه ای می دانند با انجام یک معامله، نباید مشتریان را فراموش کرد و بهترین راه برای گرفتن سفارش ایجاد روابط بلندمدت و محکم با مشتریان است.

فروشندگان حرفه ای مشتری را رئیس خود می‌دانند از اینرو خود را مسئول پیگیری امور مشتریان در درون شرکت دانسته و پیوسته در کسب رضایت آنها می کوشند.


فروشندگان حرفه ای علاوه بر گزارش به رئیس خود در درون شرکت به مشتری به عنوان رئیس خود در بازار هم گزارش می دهند.

فروشندگان حرفه ای اعتماد مشتریان را با ایجاد و توسعه روابط بلندمدت جلب کرده و سعی می کنند آن ها را با ارائه دلایل منطقی برای خرید متقاعد کنند.

فروش چیست؟ جایگاه آن در بازاریابی کجاست؟ - قسمت چهارم


برای خواندن مطالب بیشتر به کانال تلگرام مراجعه کنید

https://t.me/joinchat/AAAAAE_5P4cBlsZCgkCX_w

شماره تماس: 09123135447

نوین آرتا مرجع تبلیغات صنعت ساختمان


مشاهده وب سایت نوین آرتا


فروش چیست؟ جایگاه آن در بازاریابی کجاست؟ - قسمت سوم

تاکتیک های بازاریابی


بعد از استراتژی نوبت به تاکتیک‌های بازاریابی است، که منظور از آن ابزارهای اساسی برای تاثیر گذاشتن بر مشتریان است.


واژگان تاکتیک‌های بازاریابی، ترکیب بازاریابی، ابزارهای بازاریابی، آمیزه بازاریابی و آمیخته بازاریابی همگی مترادف هم هستند و بیانگر چهار پی (4P)معروف مک کارتی می باشند.


(محصول product، قیمتprice ، ترویجpromotion و توزیعplace )

آمیزه ارتباطات یا ترویج، یکی از این تاکتیک های بازاریابی است. غالباً ترویج را با تبلیغات اشتباه می‌گیرند، در حالی که ترویج شامل تبلیغات، روابط عمومی، پیشبرد فروش، فروش شخصی و بازاریابی مستقیم است. با این حساب بحث فروش یکی از اجزای پنج گانه ترویج می باشد.


بنابراین فروش، بازاریابی نیست، بلکه فروش بخشی از بازاریابی است. فروش به نتیجه رساندن و به ثمر رساندن کلیه عملیات بازاریابی است.


در مدیریت بازاریابی مباحثی همچون تحقیقات بازاریابی، تقسیم بندی بازار، تعیین بازار هدف، جایگاه سازی برای محصولات شرکت، آمیزه بازاریابی، اجرا کردن فعالیت‌های بازاریابی و کنترل عملیات، مورد بحث قرار می گیرند (به عبارتی تجزیه و تحلیل عملیات، برنامه ریزی، اجرا و کنترل)، اما در مدیریت فروش، مباحث روبرو شدن با مشتری، ارتباط برقرار کردن با او، جذب مشتری و فروختن و تکرار فروش مطرح می‌شود. فروش یعنی پرسیدن از مردم که چه کار می کنند، چگونه، کی، کجا، چرا و باچه کسی آن را انجام می‌دهند و کمک کردن به آنها که کارشان را بهتر انجام دهند.


فروش، شامل درک نیازهای مشتری، ارائه راه حل ها برای رفع این نیازها و کسب توافق با مشتری است، با این هدف که از این طریق یک رابطه برد-برد به وجود آید و مجدداٌ تکرار شود. فروش، یعنی هنر و توانایی به ثمر رساندن کلیه تلاش های بازاریابی، که به صورت ایجاد بازار، حفظ بازار یا افزایش سهم بازار متجلی می شود.

فروش چیست؟ جایگاه آن در بازاریابی کجاست؟ - قسمت سوم

برای خواندن مطالب بیشتر به کانال تلگرام مراجعه کنید

https://t.me/joinchat/AAAAAE_5P4cBlsZCgkCX_w

شماره تماس: 09123135447

نوین آرتا مرجع تبلیغات صنعت ساختمان


مشاهده وب سایت نوین آرتا

شما یک فروشنده در بازار خریداران هستید

زمانی که افراد زیادی درخواست همکاری با شما را دارند لازم نیست برای استخدام کارکنانتان بیرون بروید، بلکه شما تنها باید بهترین درخواست کننده را گزینش کنید.

افرادی که قصد کار برای تیم شما را دارند صرفاٌ کسانی نیستند که می خواهید استخدام کنید. اگر مشتاق کار بر ای شما هستند، احتمالاٌ این اشتیاق به دلیل آن است که در یافتن کار با افردا دیگر مشکل دارند. به احتمال فراوان، افرادی که فعالانه در پی استخدام هستند، از شرایط فعلی خود رضایت ندارند، یا اینکه اصلاٌ شغلی ندارند. این می تواند دلیل خوبی باشد چرا که نه. اما در هر حال از دیدن آنها در اتاق خود چندان شگفت زده نباشید.

به طور کلی در پی جذب افرادی باشید که به کارفرمایشان وفادار هستند، عادات کاری فوق العاده ای دارند، با بقیه هماهنگ می‌شوند و عاشقانه کارشان را دوست دارند.

شما یک فروشنده در بازار خریداران هستید

راه های استخدام بهترین ها

۱. تماس با کسانی که می شناسید.

تلفن را بردارید و با کسانی که می شناسید و به آن ها اعتماد دارید تماس بگیرید: مشتریان، همکاران در شرکت های مرتبط، فروشندگانی که با آنها در ارتباط هستید حتی رقبا. آن ها ممکن است یک فرد بسیار مناسب را به شما معرفی کنند.

۲. معرفی از طریق کارکنان

از کارکنان بخواهید تا دوستان یا همکارانشان را به شما ارجاع دهند.

۳. کمک از مشاوران شغلی

با مشاوران شغلی دوست شوید و به آنها بگویید که دنبال چگونه فردی هستید تا در مورد جستجو به شما کمک کند.

۴. مساعد کردن شرایط برای داوطلبان مشغول به کار

شرایط را برای داوطلبانی که در جایی دیگر مشغول هستند مساعد کنید تا به راحتی نزد شما بیایند و درخواست استخدام دهند، از اینرو بهتر است قرار ملاقات هایی در ساعات عصر و تعطیلات آخر هفته ترتیب دهید.

برای خواندن مطالب بیشتر به کانال تلگرام مراجعه کنید.

https://t.me/joinchat/AAAAAE_5P4cBlsZCgkCX_w

شماره تماس: 09123135447

نوین آرتا مرجع تبلیغات صنعت ساختمان

فروش چیست؟ جایگاه آن در بازاریابی کجاست؟ - قسمت دوم

استراتژی بازاریابی

استراتژی چیست؟ استراتژی راه رسیدن به هدف و مجموعه تصمیمات، اقدامات و عملیاتی است که برای رسیدن به رسالت و اهداف شرکت باید اتخاذ و اجرا گردند. استراتژی بازاریابی هم بخشی از استراتژی شرکت است. نکته اساسی در استراتژی این است که در دل این واژه، سه واژه دیگر جای دارند که عبارتند از: «رقیب، مشتری، فرصت».

واژه استراتژی از ارتش وارد ادبیات مدیریت شد. همانطور که یک ژنرال برای دستیابی به هدف باید دشمن را مد نظر داشته باشد، یک مدیر دنیای کسب و کار رقابتی هم برای دستیابی به مشتریان باید رقبا را مد نظر داشته باشد، حال هر کدام که از فرصت‌های بهتر استفاده کردن پیروز می‌شود.

ژنرال در بالای کوهی از سنگ و خاک ایستاده و صحنه های جنگ را مد نظر دارد و مدیر در بالای کوهی از اطلاعات ایستاده و صحنه کسب و کار را زیر نظر دارد.

هدف ژنرال دستیابی به موقعیت X و شکست دشمن است و هدف مدیر دستیابی به مشتریان است. ژنرال با استفاده درست از اطلاعات، تجربه، دانش و شم خود تصمیم می گیرد تا از فرصت ها استفاده مطلوب را ببرد و مدیر هم با بهره‌گیری از همان عناصر در فکر کامیابی از منفعت های بالقوه می باشد. هر دوی آنها ضمن اینکه بایستی مواظب تهدیدات محیطی باشد، درصد افزایش نقاط قوت و کاهش نقاط ضعف در مقابل دشمن و رقبا هستند. ژنرال به نیروهای پیاده نظام فرمان حرکت می‌دهد و بر عملکرد آنها نظارت دارد، مدیر نیروهای فروش را به صحنه بازار روانه می‌کند و با گزارش گیری مرتب و نظارت مستقیم عملکرد آنها را مورد ارزیابی قرار می دهد.

ژنرال تجهیزات جنگی لازم را در اختیار نیروهای خود قرار می دهد و مدیر نیز وسایل لازم برای توفیق در بازار را در اختیار نیروهای فروش می گذارد.

نیروی پیاده نظام با قدرت توپخانه پشتیبانی می شوند تا با امنیت آتشی که ایجاد می‌شود به پیشروی خود ادامه دهند و نیروهای فروش با شیوه های مختلف ترویج نظیر تبلیغات اثربخش، مورد پشتیبانی قرار می گیرند. نیروهای تدارکات با تامین به موقع ادوات جنگی و آذوقه از نیروهای پیاده نظام پشتیبانی می کنند قسمت های تولید و کلیه نیروهای ستادی وظیفه پشتیبانی از نیروهای فروش که تمام کننده و به نتیجه رساننده عملیات هستند را به عهده دارند.

اما بعد از دستیابی به هدف و پیروز شدن هنوز کار تمام نشده است، چوت هم در صحنه جنگ و هم در صحنه کب و کار مهمتر از پیروز شدن، پیروز ماندن است. همانطور که در جنگ، دشمن در فکر پاتک زدن و پس گرفتن موقعیت است، در کسب و کار هم رقبا آرام نمی نشینند.

فروش چیست؟ جایگاه آن در بازاریابی کجاست؟ - قسمت دوم

برای خواندن مطالب بیشتر به کانال تلگرام مراجعه کنید.

شماره تماس: 09123135447

https://t.me/joinchat/AAAAAE_5P4cBlsZCgkCX_w

نوین آرتا مرجع تبلیغات صنعت ساختمان

مدیریت ارتباط با مشتری قسمت - اول

مدیریت ارتباط با مشتری CRM (customer relationship management) در حقیقت ارتباط بین مشتریان و سازمان و همچنین نیازمندی های آن، را مورد بررسی قرار داده و در طی آن کلیه اطلاعات بعد از جمع‌آوری و یکپارچه سازی به منظور بهره برداری موثرتر مورد استفاده قرار می گیرند.

این اطلاعات در زمینه فروش، بازاریابی، ارتباط با مشتریان و راضی نگه داشتن آنها و تبدیل به یک مشتری دائمی موثر می باشد.

CRM در مبحث ارتباط با مشتریان و به جهت افزایش ارزش وی نیز کاربرد دارد.

هدف اصلی از ایجاد CRM استفاده از تکنولوژی و منابع انسانی در جهت دستیابی به رفتارهای تجاری بهتر می باشد در صورت به کارگیری صحیح از این سیستم شما قادرید:

· ارائه خدمات بهتر به مشتریان سایت

· تسهیل فرآیند بازاریابی و فروش

· تسریع گردش سرمایه در بین مشتریان

· جذب مشتریان جدید به سمت کسب و کار خود

· کمک به کارمندان فروش در روند عقد قرارداد

· بازدهی بیشتر در تماس تلفنی با مشتریان

در تعریف CRM هدف افزایش رضایت مشتریان، افزایش سود و درآمد و بالا بردن بازدهی در تجارت عنوان شده که کلیه این موارد از طریق برقراری ارتباط قوی با مشتریان قابل انجام می باشد.

امروزه با توجه به بالا رفتن سطح انتظارات مشتریان، رقابت در بین شرکت‌ها به مراتب شدید شده و بنابراین یکی دیگر از اهداف CRM را می توان پاسخگویی هرچه بهتر به انتظارات مشتری دانست.

مدیریت ارتباط با مشتری

البته برخی دیگر از اهداف CRM عبارتند از:

· افزایش درآمد از طریق به وجود آوردن فرصت های جدید و کاهش فرصت های از دست رفته و همچنین کاهش فرار مشتری

· ایجاد مشتری وفادار با ارتقا خدمات به مشتریان و افزایش محبوبیت شرکت

· کاهش هزینه با ذخیره اطلاعات سازمان و کاهش دوباره کاری در امر بازاریابی

برای خواندن مطالب بیشتر به کانال تلگرام مراجعه کنید

https://t.me/joinchat/AAAAAE_5P4cBlsZCgkCX_w

شماره تماس: 09123135447

نوین آرتا مرجع تبلیغات صنعت ساختمان

12345678910
last